Aktualnści, strona3:

Triple screen czy VR do simracingu?

Miniony 2019 rok był dla mnie rewolucją pod względem aspektów wizualnych w simracingu. W lutym kupiłem gogle VR, a od miesiąca użytkuję zestaw trzech ekranów, tak zwany triple screen. Czy to była „dobra zmiana”? Postaram się odpowiedzieć w poniższej publikacji.

Test 6DOF Motion Symulator - film

W drugim tygodniu lipca odwiedziłem siedzibę firmy Evolve Motosport i przetestowałem ich całkiem nowy produkt Evolve Motion Simulator Ultimate. Sama nazwa jest już dość konkretna, ale uwierzcie mi, symulator też jest niebagatelny i zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Bass shaker - głośnik, który ożywi Twój kokpit

Rozwijając swój kokpit simracingowy staram się dobierać elementy tak, żeby jak najbliżej odwzorować to, co czuje kierowca podczas prawdziwego wyścigu. Jednym z dość popularnych sposobów na zwiększenie tej imersji jest wykorzystanie głośników wibrujących, które dzięki telemetrii z symulatora i oprogramowaniu sterującemu potrafią odwzorować niektóre efekty, jakie towarzyszą kierowcy podczas wyścigu. Dodałem do swojego zestawu sześć takich głośników...

Automobilista 2 - zapowiedź nowego symulatora

Ktoś z was słyszał o wydanym w 2016 roku symulatorze Automobilista? Obstawiam, że spora część tak, a czy już ktoś z was ktoś go posiada i gra? - tutaj już pewnie grupa będzie mniej liczna. W ostatni weekend Reiza Studios zapowiedziało wydanie Automobilista 2, które nie powiem, rozbudza sporo nadzji na to, że będziemy mieli kolejny solidny symulator.

Powrót na szutry - 38 Rajd Podlaski

Równo rok temu wjeżdżałem swoją „rajdową” Micrą na główną ulicę rodzinnego Białegostoku, gdzie usytuowana była meta mojego pierwszego poważnego rajdu - Rajdu Podlaskiego. W tym roku 18-stego i 19-stego maja rajd odbywał się już 38 raz, nie mogłem sobie więc darować i nie powtórzyć tej przygody.

Czy warto kupić Samsung Odyssey+

Virtual Reality (VR) sprawdza się świetnie w simracingu, od długiego czasu bacznie obserwuje produkty, które można potencjalnie wykorzystać do domowego ścigania. Ponad rok temu miałem okazję przez niemal dwa dni testować gogle Oculus CV1, a teraz od około dwóch miesięcy posiadam konkurencyjne rozwiązanie Windows Mixed Reality - Samsung Odyssey+, które wam szerzej przedstawię w tym wpisie.

Powrót za kierownicę - start w Tarmac Masters

Jeśli chodzi o „rajdowe” starty swoją Micrą, to zdecydowanie można powiedzieć, że ostatnio jestem takim niedzielnym kierowcą, wyjeżdżam na zawody raz do roku. W 2019 chciałbym to zmienić, daruje sobie starty w imprezach typu KJS, skupiam się na tym żeby zebrać jak najwięcej doświadczenia, już tylko na trasach SKJS-ów. W ostatni weekend rozpocząłem sezon rajdowy od startu w 3 Rally Ireco Motorsport, pierwszej rundy popularnego cyklu dla amatorów...