Automobilista 2 - zapowiedź nowego symulatora

Ktoś z was słyszał o wydanym w 2016 roku symulatorze Automobilista? Obstawiam, że spora część tak, a czy już ktoś z was ktoś go posiada i gra? - tutaj już pewnie grupa będzie mniej liczna. W ostatni weekend Reiza Studios zapowiedziało wydanie Automobilista 2, które nie powiem, rozbudza sporo nadzji na to, że będziemy mieli kolejny solidny symulator.

Powrót na szutry - 38 Rajd Podlaski

Równo rok temu wjeżdżałem swoją „rajdową” Micrą na główną ulicę rodzinnego Białegostoku, gdzie usytuowana była meta mojego pierwszego poważnego rajdu - Rajdu Podlaskiego. W tym roku 18-stego i 19-stego maja rajd odbywał się już 38 raz, nie mogłem sobie więc darować i nie powtórzyć tej przygody.

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty. Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od ponad trzech lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym. czytaj więcej

Zapraszam,
Paweł Sobociński

Czy warto kupić Samsung Odyssey+

Virtual Reality (VR) sprawdza się świetnie w simracingu, od długiego czasu bacznie obserwuje produkty, które można potencjalnie wykorzystać do domowego ścigania. Ponad rok temu miałem okazję przez niemal dwa dni testować gogle Oculus CV1, a teraz od około dwóch miesięcy posiadam konkurencyjne rozwiązanie Windows Mixed Reality - Samsung Odyssey+, które wam szerzej przedstawię w tym wpisie.

Powrót za kierownicę - start w Tarmac Masters

Jeśli chodzi o „rajdowe” starty swoją Micrą, to zdecydowanie można powiedzieć, że ostatnio jestem takim niedzielnym kierowcą, wyjeżdżam na zawody raz do roku. W 2019 chciałbym to zmienić, daruje sobie starty w imprezach typu KJS, skupiam się na tym żeby zebrać jak najwięcej doświadczenia, już tylko na trasach SKJS-ów. W ostatni weekend rozpocząłem sezon rajdowy od startu w 3 Rally Ireco Motorsport, pierwszej rundy popularnego cyklu dla amatorów...

Czarna strona simracingu

Wyścigi i rajdy przed ekranem dostarczają wiele emocji i frajdy, lecz żeby czerpać tę satysfakcję często trzeba poświecić wiele godzin, aby skonfigurować symulator prawidłowo. Kilka dni temu instalowałem system operacyjny swojego komputera na nowo, spędziłem po raz kolejny cenny czas, ustawiając oprogramowanie. W związku z tym naszła mnie refleksja, żeby spisać przez co niemal każdy musi przejść.

Fanatec ClubSport Wheel Base V2.5 - recenzja

Kiedy na początku 2017 roku brałem udział w swoich pierwszych wirtualnych wyścigach nie słyszałem o takiej firmie jak Fanatec, do dobrej zabawy wystarczała mi kierownica Logitech Driving Force GT. Jednak tak jak niemal w każdym sporcie, z czasem zacząłem interesować się jaką „bronią” dysponują przeciwnicy. Takim sposobem dowiedziałem się, że poza Logitechem istnieją jeszcze inni producenci kierownic...

Porsche Simracing Summit 2018 - do wygrania w sumie 30 tysięcy €

Odrobinę przespałem tę wiadomość, ale jeszcze nie wszystko stracone (dla was). Porsche i iRacing wspólnie zorganizowali turniej, w którym można wygrać wycieczkę do fabryki Porsche w Leipzig w Niemczech i gotówkę; łączna pula to 30 tysięcy €. Zasady są dość proste, setup auta jest zamknięty, a nagroda interesująca.