Nowy sezon 2018 w IRG-World

Zbliżającą wiosnę czuć nie tylko w powietrzu, przełom lutego i marca powiązany jest zazwyczaj z inauguracją wielu motorsportowych serii. Portal IRG-World, który organizuje wirtualne ściganie poprzez symulator rFactor 2 zaprezentował najnowsze serie, w jakich użytkownicy będą mogli się ścigać. Jak to bywa w zwyczaju ligi są podzielone na tak zwane open wheel i „puszki”.

W nadchodzącym sezonie będziemy mieli do wyboru dwie serie, zobaczcie zresztą sami bardzo ładną prezentację video, przygotowaną przez organizatora:

GT3

Grand Touring Cars, to seria wyścigowa która została zapoczątkowana w 2006, powstała w wyniku połączenia Ferrari Challenge, Porsche Supercup i innych serii. W IRG-World będziemy mogli pościgać się ośmioma samochodami od Simteka:

  • Ferrari 488 GT3
  • Porsche 991 GT3R
  • Mercedes AMG GT3
  • Bentley Continental GT3
  • BMW M6 GT3
  • Chevrolet Camaro GT3
  • Lamborghini Huracan GT3
  • Mc Laren 650s GT3

Komentarz administracji IRG-World na temat serii:

Prace nad modami trwały 2 miesiące, GT3 bazuje na modzie Simtec. Wszystkie auta zostały zbalansowane, co wymagało wielu dziesiątek godzin pracy tak by różnice czasów były niewielkie. Sezon będzie miał 8 rund a pierwsza odbędzie 15 kwietnia.

GT3 by Simtec

F1

To najbardziej popularny i prestiżowy cykl wyścigowy na świecie, jest organizowany nieprzerwanie od 1950 roku. Rok 2018 w f1 to wiele zmian, między innymi brak grid girls i kontrowersyjny system bezpieczeństwa Halo. W tym roku terminarz serii składa się z 21 wyścigów, rozsianych po całym świecie.

Komentarz administracji IRG-World na temat serii:

Prace na nowym F1 zaczęły się na początku roku, przygotowany mod ma zakupiony specjalnie model 3D, a jego fizyka bazuje na zeszłorocznym szablonie. Jednak został on mocno przebudowany m.in. ma stworzone przez nas zupełnie nowe opony, inspirowane tymi z rzeczywistej F1 - są podobne różnice czasowe między mieszankami oraz ustawione z rzeczywistych opon zakresy temperatur optymalnych dla poszczególnych mieszanek. Nowością w tych obu sezonach będzie oczywiście cut track testowany przez zimowe serie.

2018 F1 by IRG-World

IRG-Wold włożyło wiele pracy w to, aby odwzorować prawdziwą serię, między innymi pojawił się system Halo, który jednak można wyłączyć aby nie ograniczać widoczności, jest to szczególnie przydatne dla tych którzy grają na mniejszych monitorach. Kalendarz będzie niemal idetyczny jak w rzeczywistości, uczestnicy przez niemal cały rok będą mogli wziąć udział w 18 wyścigach, rozpoczynając 25 marca na torze w Melbourne, kończąc Abu Dhabi 25 listopada.

Nowe osobistości w SimRacing Poland Team

W związku z ciągłym rozwojem SimRacing Poland Team, do zespołu dołączyli: Sebastian Kosmala oraz Paweł Mrówka. Panowie są znani w "środowisku", startowali już niejednokrotnie w seriach organizowanych przez IRG-World i mają na koncie wiele wygranych. Wspólnie będą tworzyć team, który będzie walczył o drużynowe mistrzostwa w serii F1, życzę powodzenia!


Jak widać organizatorzy przyłożyli się do nadchodzącego sezonu, ja na pewno planuje wystartować w GT3, a w wolnej chwili obserwować to co się dzieję w serii F1 i oczywiście kibicować uczestnikom.

Tagi:

Przeczytaj jeszcze: