Jak jeździć szybciej?

Internet to takie wspaniałe miejsce które jest pełne miłośników każdej dziedziny, znajdziemy w nim praktycznie wszystko, od poradników szydełkowania, przez przepisy kulinarne po zaawansowaną inżynierię. W środowisku simracingowym również nie brakuje osób które tworzą własne i ciekawe treści. W tym wpisie chlałbym się podzielić kilkoma miejscami (poradnikami) w których moim zdaniem możesz znaleźć atrakcyjne materiały na temat simracingu, wskazówki na temat setupów, porady na temat technik jazdy i inne przydatne informacje które możliwe, że pozwolą Ci zwiekszyć swoje umiejętności.

Większość udostępnionych przeze mnie treści wymaga zanjomości języka angielskiego.

The Simpit - iRacing Mazda MX5 Cup Sezon 3/2017

Shaun Cole na swoim kanale w serwisie YouTube (YT) tworzy wideo już od ponad 3 lat, a sam jak wspomniał w jednym ze swoich filmów z simracingiem związany jest już ponad 15 lat. Shaun postanowił wrócić do ścigana się online. Wybrał do tego chyba najbardziej popularną serię na platformie iRacing, czyli puchar Mazy MX5. Największym plusem jego powrotu jest to, że ten przesympatyczny Pan dzieli się swoimi poczynaniami w postaci dwóch filmów z kaźdego tygodnia. Jeden z przedrostkiem „Race Week - iRacing Global Mazda MX5 Cup” z samego przebiegu wyścigu, a drugi „What Am I Doing Wrong„ ze poradami i uwagami o błędach jakie popełnił. Oczywiście dla nas znacznie ciekawsze są te poradniki:

Game&Track

Kolejny kanał video, tym razem powiązany ściśle z symulatorem Assetto Corsa. Najciekawsze filmy są autorstwa Aristotelisa Vasilakosa który współtworzy właśnie ten Włoski symulator firmy KUNOS Simulazioni. Najważniejszy film zatytułowany jest „Go faster! Basic driving techniques” jest to poradnik dla prawdziwego nowicjusza i jeśli zaczynasz przygodę z wirtualnym ściganiem (nie ważne na jakim symulatorze) to zacznij od niego.

Poza tym video chciałbym jeszcze polecić:

Na kanale Game&Track znajdziecie kilka innych filmów z transmisji live gdzie autorzy komentują swoje przejazdy przejazdy i dzielą się przemyśleniami.

Virtual Racing School

W skrócie VRS, jest to platforma internetowa która zapewnia analizę telemetrii z przejazdów w symulatorze (obecnie chyba tylko iRacing). Dodatkowo otrzymujesz możliwość porównania tych telemetrii z innymi użytkownikami, a nawet możliwość prywatnych lekcji z profesjonalnymi instruktorami simracingu.

Jednak dla nas najciekawszą i darmową częścią serwisu jest akademia o której sami autorzy piszą:

Witamy w Akademii VRS! Tutaj znajdziesz teksty i treść wideo, które przygotowaliśmy, aby pomóc Ci rozpocząć grę i rozwijać swoją karierę.

I dokładnie tak jest, znajdziesz tu artykuły takie jaki:

Umieściłem linki tylko do kilku dostępnych treści, pełną znajdziesz na stronie Akademii VRS.

Akademia Caterham Racing. Fot. Brian Snelson.

Forum simracing.pl

Na forum znajduje się dział „Szkoła jazdy - SimRacingPL” w którym znajduje się kilka ciekawych tematów, takich jak "Poradnik dla Początkujących" czy "The Art of Setup - Zawieszenie".

Polecam też oczywiście całe forum simracing.pl.

Jak ustawić setup samochodu? - simrace.pl

Forum simrace.pl organizowało dwa szkolenia z ustawienia samochodu Porsche GT3 Cup 2017, w którym to organizowana była liga „DEVIL-CARS PORSCHE SUPERCUP Polska 2017”. Miałem okazję brać udział w finałowym wyścigu o którym napisałem relację.

Zapis tych szkoleń możesz obejrzeć na kanale YT serwisu.

I analogicznie jak wyżej, na forum simrace.pl na pewno znajdziesz sporo wartościowych informacji.

Going faster - Skip Barber

Na koniec chciałbym polecić poradnik znanej i w pewnym momencie największej szkoły wyścigowej „Skip Barber Racing School”. Założonej przez amerykańskiego kierowcę wyścigowego Johna „Skip” Barber III-go. Nie jest to poradnik związany z simracingiem, lecz znajdziesz tu samą esencję prowadzenia wyścigowego samochodu. Poradnik jest na tyle dobry iż uważam, że ten film powinien być obowiązkowy na każdym kursie na prawo jazdy.


Przeczytaj jeszcze: