iRacing Raport 3

Tydzień „5” jak do tej pory, to było zdecydowanie najlepszych siedem dni startów w tym sezonie. Wyścigowy tydzień iRacing zgodnie za kalendarzem rozpoczął się we wtorek 10 i zakończył 16 kwietnia, w poniedziałek. Wystartowałem w sześciu wyścigach, raz pojawiłem się na mecie na drugiej pozycji, a dwa razy na pierwszej.

Mazda MX5

Tory z USA bardzo dominują w tym sezonie, otwarty w 1996 Summit Point Raceway to kolejny z nich, , a pętla Jefferson Circuit nie jest jakoś bardzo długa, ale spokojnie znajdziemy na niej miejsca do wyprzedania. Osobiście średnio przepadam za tym obiektem i pierwszy start nie poszedł po mojej myśli, zdobyłem pole position ale przez błędy dojechałem na 7 miejscu. Jeszcze tego samego dnia postanowiłem drugi raz sprawdzić swoje umiejętności. Poszło o wiele lepiej, większą cześć wyścigu jechałem na drugiej pozycji, naciskając momentami na prowadzącego, dwa okrążenia przed końcem udało się na dohamowaniu zyskać pierwszą pozycję i tak dojechać do końca.

Porsche 911 GT3 Cup

Jeśli tak dobrze mi poszło w MX5 to postanowiłem pójść za ciosem i przejechać się na tym samym torze, tylko innej dłuższej pełnej pętli toru - Summit Point Raceway. Z doświadczenia poprzednich tygodni, wiem, że w wyścigach 911-tką startuje pełny miks kierowców z różnymi umiejętnościami i nie do końca wiadomo czego się spodziewać. Po kwalifikacjach, na lini startowej stałem na pozycji 11 na 21 kierowców, do mety dojechałem na 8-mym miejscu, z czego całkiem się cieszyłem. Niestety zapomniałem nagrać onboardu.

Skip Barber

Liczę, że to ostatni raz w tym sezonie tor - Mazda Raceway Laguna Seca, znany mi bardzo dobrze, więc nastawiłem się od początku na dobrą lokatę. Pierwsze podejście to drugie miejsce startowe po kwalifikacjach, przez wypadek musiałem zjechać do pitów na naprawy. Następnie starałem się odrobić stracone miejsca, wykręciłem nawet najszybszy czas podczas sesji, lecz wszystko to na marne bo konkurencja odjechała już w siną dal.
Nie poddałem się tak łatwo i za chwile wystartowałem drugi raz, tym razem pole position i pierwsze miejsce na mecie.

Ruf GT3

Ten wyścig to chyba największe zaskoczenie, niemal z marszu dołączyłem do sesji wyścigowej na japońskim torze Okayama International Circuit. Kwalifikacje wyszyły mi całkiem dobrze, czwarta pozycja, nastawiem się na to, żeby nie popełnić głupich błędów i taki wynik dowieść do końca. Cóż za zdziwienie gdy po starcie udało mi się wywalczyć drugą pozycję i tak dojechać już do mety.

Podsumowanie

Tak jak wspomniałem na początku to najlepszy jak do tej pory tydzień pod względem wyników. iRarting zwiększył się o niemal 250 punktów, a moja licencja podskoczyła o prawie 1 cały punkt.

iRating: 1444 - wzrost z 1208
licencja: C 3.43 - wzrost z C 2.50


Przeczytaj jeszcze: