I to ma być Kiler? - nowy zawodnik w zespole SimRacing for Poland

Na początku września pisałem o nowo-powstałym zespole SimRacing for Poland. Przez dwa ostatnie miesiące panowie udowodniali, że są w bardzo dobrej formie. Grzegorz Bułat wraz z Adamem Karkuszewskim po czterech, z ośmiu wyścigów prowadzą w klasyfikacji zespołowej w Simracingowych Mistrzostwach Polski DTM 2017 organizowanych przez portale IRG Worl i Simracing.pl, indywidualnie zajmują drugie i trzecie miejsce. Reszta zespołu intensywnie przygotowuje się do drugiego, sześcio-godzinnego wyścigu na torze Fuji w mistrzostwach Virtual Endurance Championship.

W związku z dużymi ambicjami zespół SimRacing for Poland postanowił powiększyć skład o nowego zawodnika, zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu z nim.

Zbigniew Siara to koninianin, który swoją przygodę z simracingiem zaczynał na takich platformach jak Rally Championship i Colin Mcrae Rally 2. Aktualnie udowodnia swoje wysokie umiejętności w SMP DTM, walcząc o najwyższe lokaty.

Wywiad

Czy masz swoje ulubione auto, które daje Ci najwięcej przyjemności z jazdy??

Jestem dużym fanem serii IndyCar i ogólnie wyścigów na torach owalnych. Dlatego moim ulubionym samochodem jest Dallara DW12 z rFactor 2. Jazda tym bolidem sprawia mi dużą frajdę, szczególnie na Indianapolis, gdzie można osiągać szybkości przekraczające 380 km/h. Z aut drogowych moje ulubione to: Ferrari F40 oraz Toyota AE86 z Assetto Corsy.

Kiedy zaczęła się Twoje przygoda z simracingiem?

Moim pierwszym symulatorem, był Race07, który dostałem 8 lat temu pod choinkę.

Czy masz swój rytuał/plan przygotowania do ważnego wyścigu?

Nic szczególnego. Ważną rolę odgrywają testy i gdy mam czas, staram się jeździć po danym torze, tak długo aż uznam, że ustawienia są dobre a uzyskiwane czasy mnie zadowalają. Czasami ten etap trwa krócej, a czasami dłużej w zależności od toru.

Co skłoniło Cię aby przyłączyć się do zespołu SfP?

Skłoniła mnie chęć osiągania jak najlepszych wyników wraz z zespołem, oraz chęć porównania się z najlepszymi w simracingu.

Zbigniew wesprze zespół w mistrzostwach SMP DTM i VEC. Najbliższy weekend będzie bardzo aktywny dla zespołu, w sobotę długodynasowy wyścig w Porsche, w niedziele wieczorem zawodnicy DTM pojawią się na torze Oschersleben.


Przeczytaj jeszcze: