Brakujący element - iRacing partenerem w konkursie WFG

Szum wokół konkursu World’s Fastest Gamer nie milknie. Przed chwilą McLaren ogłosił partnerstwo z platformą iRacing. Dla przypomnienia napiszę tylko, że w zawodach do wygrania jest roczny kontrakt jako kierowca symulatora w zespole McLarena. Zmagania startują już 12 września, sprawdź dalej co organizatorzy przygotowali dla nas.

Samochód

Na tej popularnej amerykańskiej platformie simracingowej zawodnicy będą się ścigać autem typu open wheel, a dokładniej F1 McLaren Honda MP4-30. Dzięki współpracy firm, samochód został dopracowany tak, aby odwzorować nowoczesne systemy znane z F1, między innymi ERS, MGU i DRS. Informacje prasowe trącą trochę Stevem Jobsem, bo pojawiają się tam określenia o dopracowanie szczegółów „na poziomie, który nigdy wcześniej nie był oglądany w wyścigach simracingowych”. Nie jestem specjalistą od F1 i w żadnym symulatorze nie miałem jeszcze okazji jeździć dłużej tymi bolidami, więc powstrzymam się od komentarzy.

Trasy

Zmagania podobnie jak na platformie rFactor 2 odbywać się będą w tygodniowych rundach, jednak tylko 4, a nie 5. Start zawodów zaplanowany jest na 12 września, a koniec na 9 października.

  • Runda 1: 12 - 18 września , tor Suzuka
  • Runda 2: 19 - 25 września, tor Circuit of the Americas
  • Runda 3: 26 września - 2 października, Autodromo Nazionale Monza
  • Runda 4: 3 - 9 października, Autódromo José Carlos Pace

Selekcja

Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będą wyglądały eliminacje. Wyścigi mają odbywać się codziennie, więc moje przypuszczenia są takie, że będzie się to odbywało na ogólnych zasadach, znanych z obecnych serii iRacing. Zawodnicy będą co godzinę mogli wziąć udział w wyścigu, a w zależności od „siły” konkurentów zdobędą więcej lub mniej punktów za start. Pisałem dokładniej na ten temat we wpisie - Jak są naliczane punkty w iRacing.

Z drugiej strony mamy też informację o tym, że będzie odbywała się transmisja live zawodów na oficjalnej stronie iRacing.com/live - co niedzielę o 19:00 GMT (pierwsza relacja 17 września), co trochę burzy moją, wyżej przedstawioną, teorię.

Brakujący element

Gdy pisałem pierwszy tekst na temat konkursu, nie pasowała mi jedna rzecz - do głównego finału kwalifikuje się 10 osób. Pierwsza szóstka wybierana jest na podstawie osiągnieć w świecie simracingowym, natomiast kolejna czwórka z eliminacji na trzech znanych platformach (rFactor 2, Gear.Club i Forza Motorsport 6). Brakowało mi tu jednego miejsca, które właśnie wypełnił iRacing.

Oficjalny film promujący partnerstwo.

"Zniżka"

Jak powszechnie wiemy, iRacing nie jest najtańszym symulatorem, organizatorzy przygotowali więc zniżkę -70% na samochody i tory potrzebne do wystartowania w konkursie, wystarczy użyć kodu PR-MCLARENWFG. Tylko uwaga, zniżka jest jedynie dla nowych użytkowników, co uważam za bardzo słaby ruch, który pozostawia niesmak. Niestety stali użytkownicy tego symulatora są już chyba przyzwyczajeni do takiego specjalnego "traktowania", ponieważ zwykle oferowane przez producenta zniżki ich nie dotyczą.


Przeczytaj jeszcze: