Skrócone odcinki Pozezdrze i Wieliczki 74 Rajdu Polski

Odebrałem dziś swoje bilety ale odrobinę mniej chce mi się jechać na rajd.
25 i 26 czerwca, czyli dosłownie na kilka dni przed startem organizator opublikował Komunikat nr 3 i 4 w których możemy przeczytać, że OS 12/15 Pozezdrze i OS 3/7 Wieliczki zostały skrócone z powodu tak zwanych prac drogowych.

Bilety na 74 Rally Poland
  • Odcinek Wieliczki został skrócony o 0,91 km i będzie miał długość 15,05 km
  • Pozezdrze został skrócony aż o 3,04 km i będzie miał długość 21,24 km

Opublikowane komunikaty znajdują się na stronie rajdu w zakładce „Zawodnicy”, wydaje mi się, że przeciętny uczestnik rajdu tam nie zagląda.

Nie widziałem aby pojawił się, żaden oficjalny komunikat na stronie www lub innym medium społecznościowym informującym o tym fakcie kibiców. Wczoraj zapytałem obsługi rajdu poprzez serwis Facebook, czy w związku ze zmianami zmiany przygotowano już poprawki na oficjalnych mapach, dziś rano odpowiedziano mi:

Witaj, będzie oficjalna komunikacja w tej sprawie.

Rozumiem, że przy organizacji takiego dużego wydarzenia zdarzają się niedociągnięcia ale na niecałe dwa dni przed startem zupełnie nie poinformowano o tym kibiców, jest bardzo nieprofesjonalne zachowanie.

Zachęcam tych który wybierali się na te odcinki, zweryfikowanie czy ich punkty kibica będą znajdowały się na trasie rajdu.

Jako ciekawostkę dodam, że decyzja o skórceniu odcinka Pozezdrze wydaje się słuszna ponieważ z relacji wspaniałego Colina Clarka końcówka ocinka wygląda kiepsko.

Mimo wszystko liczę, że sam rajd przebiegnie zgodnie z planem i atmosfera podczas rajdu będzie wspaniała.

OS Wielcziki w 2016.

Przeczytaj jeszcze: