Pokaże wam mój "sprzęt"

Chciałbym tu pokazać jak wygląda mój zestaw do grania, a jest on dość niezwykły...

Komputer

Na codzień jestem programistą/webdeveloprem, a od wielu lat do pracy używam komputera firmy Apple. Nie grałem też nigdy przez ostatnie lata w gry, więc mały laptop podpięty pod zewnętrzne monitory zupełnie mi wystarczał i w sumie dalej wystarcza.

Tak wygląda mój sprzęt do pracy i grania z zewnątrz.

Specyfikacja Macbooka to dwurdzeniowy procesor Intel i7 3GHz, 8GB RAM i zintegrowana karta graficzna Intel HD 4000! Taki zestaw wystarcza mi do tego aby przy minimalnych ustawieniach w grze iRacing osiągać poziom 60-80 FPS w rozgrywce online.

Niestety nie doświadczę tu super efektów jakie oferuja nowe gry i chyba nic więcej poza wspomnianym wcześniej iRacing nie uruchomię, a chciałbym bardzo przetestować grę Asseto Corsa.

Do jutra, można na Stemie kupić właśnie Asseto o połowę taniej, więc jeśli ktoś planuje to polecam sprawdzić http://store.steampowered.com/app/244210/

Nigdy nie spodziewałbym się jak ciężko prowadzi się Porsche 911 GT3 Cup.

Monitor

Na co dzień w domu używam dwóch monitorów NEC EA274WMi które uważam, za bardzo dobry produkt, oferują:

  • Rozmiar matrycy: 27”
  • Rozdzielczość: 2560 x 1440
  • Technologia matrycy: IPS
  • Kontrast (statyczny): 1000:1
  • Jasność: 350 cd/m2
  • Kąty widzenia: 178°/178°
  • Czas reakcji: 6 ms (szary do szarego)

Do pracy biurowej są bajeczne, niestety częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz nie jest najlepszą opcją do gier. Jeśli stoisz przed wyborem monitora i planujesz wykorzystywać go tez do gier to zdecydowanie polecam zainteresować się modelami monitorów które oferuja odświeżanie 144 Hz. Do grania używam tylko jednego monitora.

Kierownica

Logitech Driving Force GT, swoją premierę miała w grudniu 2007 roku na Tokyo Game Show, czyli już prawie 10 lat temu!

Posiada mechanizm force feedback, obrecz kierowniicy o wymiarze 28 cm, dwa pedały (gaz i hamulec) oraz dodatkowo z boku znajduję się manetka zmiany biegów, + i - tak zwana sekwencja. Jak na dość starą kierownicę jestem z niej zadowolony lecz nie mam porównania z innymi modelami. Na samej kierownicy mamy do dyspozycji dużą liczbę przycisków które możemy sobie dowolnie przypisać w grze do konkretnych funkcji.

Po zmianie komputera, kierownica jest moim drugim krokiem w ulepszeniu mojego stanowiska do grania.


W kolejnym wpisie opiszę jak składam swój zestaw do gier, czym się kieruje i jakie rozterki spotkały mnie po drodze.

Tagi:

Przeczytaj jeszcze: