Mistrzostwa Polski Digital Motorsport

Polski Związek Motorowy i simracing? Brzmi podejrzanie, ale to prawda. W związku z panującą sytuacją, PZM wyszedł naprzeciw zawodnikom i stworzył projekt o nazwie Mistrzostwa Polski Digital Motorsport. Promotorem zawodów ma być Ragnar Simulator. Firma, która od lat zajmuje się simracingiem, więc jestem raczej spokojny, że wszystko będzie zorganizowane profesjonalnie.

Jak podaje wsmp.pl

Polski Związek Motorowy otwiera nowy rozdział w swojej 70-letniej historii i wkracza w świat sportów elektronicznych. Wiosną 2020 roku powołał do życia nową dyscyplinę – digital motorsport. Nazwa nie jest przypadkowa, tak bowiem FIA określa oficjalnie simracing (wirtualne wyścigi) w strukturach federacji i wszystkie aktywności z nim związane.

Nie jest to potwierdzone, ale zawody będą odbywać się na symulatorze Assetto Corsa, z czego nie do końca jestem zadowolony. Ale rozumiem, że jest to oprogramowanie, które zapewni raczej największą frekwencję.

Zwycięzca otrzyma oficjalny tytuł mistrza Polski na Gali Sportu Samochodowego Polskiego Związku Motorowego

Tak czy inaczej jest to bardzo dobra wiadomość i zacieram już ręce, żeby spróbować swoich sił - chociaż, pewnie nie przebije się przez kwalifikacje ;)Zdjęcie: wsmp.pl


Przeczytaj jeszcze: