Konkurs RaceRoom i WTCR - do wygrania jest 25 000 €

WTCR (FIA World Touring Car Cup) ogłosiła kontynuację współpracy ze studiem Sector3, producentem symulatora RaceRoom. A dodatkowo, żeby zrobić trochę szumu wokół tego faktu został ogłoszony e-sportowy konkurs, w którym pula nagród w gotówce wynosi 25 tys. €!

Do wygrania 25 000 euro w konkurs RaceRoom i WTCR.

WTCR

Pod koniec 2017 roku (6 grudnia) FIA ogłosiła, że zostanie stworzona nowa seria wyścigów samochodowych TCR pod nazwą WTCR, z połączenia między innymi WTCC i TCR Cup. Z nowym sezonem, poza zmianą nazwy czeka nas duża liczba nowych samochodów, zaktualizowany format wyścigowy, który obiecuje jeszcze więcej akcji i dużą grupę silnych kierowców. Zapowiada się bardziej widowiskowo. Tegoroczny kalendarz składa się z 10 wyścigów, które będą odbywały się na słynnych torach, np takich jak Macau, Suzuka, Nordschleife i Zandvoort, pierwszy wyścig już 8 kwietnia w Maroko.

Konkurs RaceRoom

Konkurs jest stacjonarny, będzie się odbywał w terminie 10 -12 maja 2018 na torze Nürburgring. W dniach 10 i 11 maja, każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w kwalifikacjach do głównych zmagań, które bedą odbywały się ostatniego dnia. Aby wystartować w kwalifikacjach trzeba będzie zapłacić 10 € za 10 minutową sesje. Dostępnych ma być minimum 48 stanowski do gry.

W finałowym wydarzeniu, 12 maja wystartuje minimum 80 osób z najlepszym czasem kwalifikacji, podzielonych na 4 dywizje według wyniku. Następnie każda dywizja będzie jechać 3 wyścigi po których zostaną wybrani zwycięzcy. Nie będzie finałowego pojedynku o tytuł najlepszego, każda dywizja będzie miała swoich mistrzów.

Pierwszym autem WTCR dostępnym w RaceRoom jest Audi RS3 TCR, z czasem może pojawić się więcej modeli, ale ze względu na wyrównanie poziomu, wszystkie samochody będą używały fizyki Audi.

Łączna pula nagród w wysokości 25 000 € zostanie rozdana, w nagrodach pieniężnych, dla najlepszych kierowców nie tylko z pierwszej najlepszej dywizji.

Tak wygląda Audi RS3 TCR ze środka.

24 godzinny wyścig WTCR

W ten sam weekend prawdziwa FIA WTCR będzie ścigać się na torze Nürburgring, więc kierowcy WTCR będą rywalizować również w zawodach. I oczywiście w ten sam weekend trwa 24-godzinny wyścig, który w zeszłym roku przyciągnął ponad 200 000 widzów.

RaceRoom

Do poprzedniego tygodnia nie miałem styczności z symulatorem RaceRoom. W weekend 23-25 marca, cała zawartość gry RaceRoom była dostępna za darmo. Skorzystałem z okazji żeby przetestować ten produkt. Bardzo pozytywnie się zachwyciłem, pewnie w najbliższym czasie postaram się zrobić swoją recenzję.

Do wygrania 25 000 euro w konkurs RaceRoom i WTCR.

Konkurs to po raz kolejny dowód na to, że świat prawdziwych wyścigów jest powiązany z simracingiem. Szkoda tylko, że aby w nim wystartować trzeba osobiście pojawić się na miejscu. Gdyby tylko miał bliżej na tor Nürburgring, nie zastanawiałbym się się chwili.

Źródło: Esports WTCR Launch Event Nürburgring .


Przeczytaj jeszcze: