Gdzie przetestować symulator? - 5 miejsc w Polsce

Chciałbym wam dziś przedstawić miejsca, w których każdy może na chwile wynająć i pościgać się na symulatorze wyścigowym. Są to idealne miejsca, kiedy rozmyślasz nad inwestycją w pierwszą kierownicę i nie jesteś pewny/a czy to hobby dla Ciebie. Lub jeśli chciał(a)byś sprawdzić, "czy sprzęt ma znaczenie" i pościgać się na profesjonalnym symulatorze, którego używają też prawdziwi kierowcy wyścigowi. Znam pięć miejsc w naszym kraju, gdzie można wynająć symulator na godziny, poniżej lista.

Chciałbym dodać, że jest jeden element, który wyróżnia prawie wszystkie przedstawione na poniższej liście symulatory od domowych rozwiązań - symulacja ruchu, która wielokrotnie zwiększa imersję podczas ścigania.

Ragnar Simulator - Częstochowa i Gdynia

Siedziba Ragnar Simulator.

O Ragnar Simulator w Częstochowie słyszałem ponad rok temu, jak zaczynałem interesować się simracingiem. Strzelam (bo nie testowałem), że Ragnar to zapewne jedna z najbardziej doświadczonych firm w naszym kraju oferujących symulatory. W katalogu dostępnym na stronie można doczytać, że oferują sprzęt z najwyższej półki, którego w domowych warunkach często nawet nie ma sensu używać. Poza ofertą przejażdżki, klienci mają możliwość umówić się na trening z trenerem, który podzieli się wskazówkami i przeanalizuje pracę kierowcy na symulatorze, wykorzystując telemetrię. W kwietniu tego roku, Ragnar Simulator otworzył razem z Gosią Rdest (kierowca wyścigowy) swój drugi oddział w trójmieście.

Cennik - na dzień 03.09.2018
Ragnar Professional:

 • 15 minut - 59 zł
 • 30 minut - 109 zł
 • 60 minut 199 zł

Ragnar Smart Training Tool:

 • 15 minut 29 zł za stanowisko
 • 30 minut 49 zł za stanowisko
 • 60 minut 89 zł za stanowisko

W ofercie są też pakiety na 2 i 3 symulatory, oraz szkolenia z trenerem od 250zł za godzinę.

www: ragnarsimulator.com

Motorsport Capsule - Warszawa

To jedyne miejsce z tej listy, w którym miałem okazję jeździć. Uczestniczyłem w zawodach organizowanych przez „kapsułę” i w sumie przejechałem na ich symulatorze przynajmniej 10h. Warszawskie biuro wyposażone jest w trzy stanowiska statyczne nazwane „mKokpit”, zaopatrzone w podstawowe zestawy Thrustmaster, oraz jeden profesjonalny symulator mCapsule.

Tak wygląda przejażdżka na symulatorze mCapsule.
Polecam obserwować profil fullthrottle na instagramie

Największym, jak dla mnie, atutem tego symulatora jest zakrzywiony ekran o kącie widzenia 200 stopni. Porównując to do mojego jednego monitora, którego używam w domu, jest przepaść. Oczywiście poza tym, stanowisko odwzorowuje przeciążenia i jest wyposażone w topową kierownicę Direc Drive i pedały hydrauliczne „wyjęte” z profesjonalnego samochodu sportowego.

Cennik - na dzień 03.09.2018
mKokpit

 • 20 minut 19 zł za stanowisko
 • 60 minut 49 zł za stanowisko

mCapsule

 • 20 minut za 59 zł
 • 60 minut za 149 zł

www: www.mcapsule.pl

RaceSpot - Łódź

RaceSpot Łódź

Miejsce znane mi tylko z sieci, obserwuje profil RaceSpot i widzę, że dużo się tam dzieje, np. do końca sierpnia do wygrania był przejazd na prawym fotelu w Škoda Fabia R5 z Miko Marczykiem podczas rajdowych testów. W wybrane dni tygodnia oferowane są zniżki dla fanów konkretnej dyscypliny motosportu, jeśli chcesz potrenować drift to polecam wybrać się we wtorek. Jako jedyne miejsce z mojej listy nie posiada tak zwanego symulatora ruchu, co w sumie nie jest takie złe, bo przekłada się na całkiem dobre ceny za trening.

Cennik - na dzień 03.09.2018

 • 30 minut - 19 zł
 • 60 minut - 35 zł
 • 2 godziny - 60 zł
 • 3 godziny - 85 zł

facebook: RaceSpot - Granie w Ściganie

Racing Simulator - Rzeszów

Racing Simulation Rzeszów

Jest to miejsce otwarte od maja tego roku i niestety informacje o tym symulatorze mam tylko ze strony www i facebooka. Po zdjęciach i filmach mogę stwierdzić, że kokpit zbudowany jest podobnie jak ten od Ragnar Simulator, więc pewnie pochodzi od SimXperience.

Cennik - na dzień 03.09.2018

 • 15 minut - 59 zł
 • 30 minut - 109 zł
 • 60 minut - 199 zł

www: racingsimulator.pl

BM Racing Simulator - Częstochowa

BM Racing Team Symulator

Symulator należy do zespołu BM Racing Team, który specjalizuje się w profesjonalnym przygotowaniu i obsłudze pojazdów wyczynowych do sportów motorowych i oferuje zaplecze szkoleniowe dla kierowców wyścigowych. "Szefem" zespołu jest kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki.

Aby skorzystać z symulatora trzeba wcześniej umówić termin, wszystko zależy od poziomu jego zajęcia. W cenę wchodzi pełne szkolenie zainteresowanego, czyli wynajem symulatora, analiza toru jazdy oraz telemetria.

Cennik - na dzień 03.09.2018

 • 60 minut - 250 zł

www: www.bartekmirecki.plPolecam obserwować profile społecznościowe firm, często pojawią się tam jeszcze ciekawe konkursy z nagrodami lub informacje o aktualnych promocjach. A jeśli znasz jeszcze jakieś takie miejsca, to koniecznie daj znać, abym mógł zaktualizować ten wpis.

Zdjęcia - wybrane z profili firm w serwisie facebook.com


Przeczytaj jeszcze: