Dyscyplina która mnie oczarowała

Paweł Sobociński

Zwycięski bolid  Tomka Kuchara.

Nigdy nie zwracałem za bardzo uwagi na tę dziedzinę wyścigów samochodowych, wydawała mi się nudna i uważałem, że aby tam jeździć nie trzeba mieć specjalnych umiejętności w prowadzeniu samochodu - jedynie budżet na wymianę kolejnych elementów karoserii. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Skandynawii, Holandii, Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii, w naszym kraju niestety nie tak bardzo.

czytaj dalej

Jak zacząć się ścigać?

Paweł Sobociński

Pierwszy start i wymarzone warunki dla Subaru, jednak łącznik między kierownicą a pedałami trochę słaby.

Gdy byłem mały, jak prawie każdy chłopiec oglądałem się za sportowymi samochodami marząc, że kiedyś będzie mi dane przejechać się takim. Od tego czasu minęło już kilkanaście lat, a ja dalej, gdy widzę na ulicy przejeżdżające lśniące białe Porsche lub inny supercar zatrzymuję się jak wryty i delektuję się tą chwilą, marzę, żeby przejechać się takim pojazdem, ale już po torze wyścigowym.

W ostatnim czasie bardzo zainteresowałem się simracingiem - wyścigami wirtualnymi. Dodatkowo mam skromne doświadczenia z amatorskich rajdów, którym chcę się podzielić, zawsze to kolejny klocek do tego, aby spopularyzować ten sport.

Poniżej opisuję pokrótce swoje doświadczenia oraz sposoby jak ty możesz wziąć udział w rajdzie czy wyścigu, tym rzeczywistym lub cyfrowym.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński