Jak są naliczane punkty w iRacing

Paweł Sobociński

Udało mi się ostatnio wywalczyć pole position na torze Okayama

Od marca biorę udział w rywalizacji iRacing Mazdą MX5 w drugiem sezonie tego roku i nigdy nie zastawiałem się jak są naliczane punkty w klasyfikacji generalnej każdej serii, nie dało mi to spokoju i zacząłem szukać informacji. Poniżej moje wyjaśnienie.

czytaj dalej

Projekt aluminiowego kokpitu - mój własny „sim rig”

Paweł Sobociński

Projekt w pełnej okazałości.

Podzielę się wami jak od podstaw zaprojektowałem z aluminiowych profili swoją platformę do ścigania się w symulatorach. W tym wpisie dowiesz się jakiego programu użyłem, jakie elementy i akcesoria wykorzystałem do budowy tak zwanego simriga.

czytaj dalej

Zapowiedź WRC 7

Paweł Sobociński

Hyundai i20 WRC 2017 za kierownicą którego będziemy mogli usiąść w WRC 7.

Wczoraj na oficjalnym kanale twittera FIA World Rally Championship (WRC) pojawił się wpis informujący o tym, że jesienią tego roku zostanie wydaja gra WRC 7. Będziemy mogli pograć w nią na takich platformach jak PC, Xbox One i Playstation 4.

Na razie nie wiemy jeszcze wiele, ale na stronie Redbull możemy przeczytać wywiad z Alain Jarniou, który piastuje stanowisko „game director w firmie Kylotonn - francuskiej firmą produkującą gry video, która jest odpowiedzialna za ten ten tytuł.

Poniżej krótkie streszczenie tego wywiadu.

czytaj dalej

OMP HTE vs GP RACE Pro Circuit - porównanie foteli rajdowych

Paweł Sobociński

OMP HTE i GP RACE Pro Circuit z góry

Planuje w najbliższym czasie zbudować swoje stanowisko do gry w symulatory wyścigowe i rajdowe. Powoli projektuje na kartce szkice jak to ma wyglądać i kompletuję listę elementów jakie będą mi do tego potrzebne. Pierwszą częścią jaką wybieram jest fotel. Poniżej opisuję swoje potrzeby i co mną kierowało przy wyborze, więc jeśli chcesz przeczytać tylko OMP vs GP Race, możesz przeskoczyć do samego porównania.

czytaj dalej

Relacja z finału Porsche Supercup 2017

Paweł Sobociński

Odliczanie przed startem.

Startowałem w niedzielę wieczorem Porsche 911 GT3 CUP 2017 w dwóch wyścigach finałowej rundy ligi która nazywa się „DEVIL-CARS PORSCHE SUPERCUP Polska 2017” organizowanym przez serwis simrace.pl.

czytaj dalej

Być jak Robert Kubica - recenzja iRacing

Paweł Sobociński

Porsche 911 GT3 Cup i pusty tor Okayama późnym popołudniem. iRacing.

To jeden z pierwszych symulatorów z którym miałem styczność, dowiedziałem się o nim kiedy kilka miesięcy temu Rober Kubica wziął udział wyścigu w iRacing. Media motoryzacyjne rozpisywały się o tym wydarzeniu, skoro taki mistrz jak Robert w tym trenuje, postanowiłem sprawdzić co gra ma do zaoferowania.

I co się okazało? Gra jest bardzo rozbudowana, ma wiele aut i torów do wyboru a co najważniejsze jest z kim się ścigać. Chyba każdy typ samochodów ma swoją oficjalną ligę, dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć własne wyścigi lub całe turnieje. Na przykład co godzinę organizowany jest wyścig Mazd MX5 w którym uczestniczy przynajmniej kilkanaście osób.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński