OMP HTE vs GP RACE Pro Circuit - porównanie foteli rajdowych

Paweł Sobociński

OMP HTE i GP RACE Pro Circuit z góry

Planuje w najbliższym czasie zbudować swoje stanowisko do gry w symulatory wyścigowe i rajdowe. Powoli projektuje na kartce szkice jak to ma wyglądać i kompletuję listę elementów jakie będą mi do tego potrzebne. Pierwszą częścią jaką wybieram jest fotel. Poniżej opisuję swoje potrzeby i co mną kierowało przy wyborze, więc jeśli chcesz przeczytać tylko OMP vs GP Race, możesz przeskoczyć do samego porównania.

czytaj dalej

Relacja z finału Porsche Supercup 2017

Paweł Sobociński

Odliczanie przed startem.

Startowałem w niedzielę wieczorem Porsche 911 GT3 CUP 2017 w dwóch wyścigach finałowej rundy ligi która nazywa się „DEVIL-CARS PORSCHE SUPERCUP Polska 2017” organizowanym przez serwis simrace.pl.

czytaj dalej

Być jak Robert Kubica - recenzja iRacing

Paweł Sobociński

Porsche 911 GT3 Cup i pusty tor Okayama późnym popołudniem.

To jeden z pierwszych symulatorów z którym miałem styczność, dowiedziałem się o nim kiedy kilka miesięcy temu Rober Kubica wziął udział wyścigu w iRacing. Media motoryzacyjne rozpisywały się o tym wydarzeniu, skoro taki mistrz jak Robert w tym trenuje, postanowiłem sprawdzić co gra ma do zaoferowania.

I co się okazało? Gra jest bardzo rozbudowana, ma wiele aut i torów do wyboru a co najważniejsze jest z kim się ścigać. Chyba każdy typ samochodów ma swoją oficjalną ligę, dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć własne wyścigi lub całe turnieje. Na przykład co godzinę organizowany jest wyścig Mazd MX5 w którym uczestniczy przynajmniej kilkanaście osób.

czytaj dalej

Składam zestaw PC do Simracingu

Paweł Sobociński

Karta graficzna na którą się zdecydowałem. Fot. gigabyte.com

Po dwóch miesiącach które dałem sobie na podjęcie decyzji czy wyścigi wirtualne są czymś czym warto się bardziej zainteresować zdecydowałem, że zacznę budować swój komputer przeznaczony wyłącznie do grania. Poniżej przedstawiam swoją listę podzespołów które rozważałem zakupić wraz z krótkim komentarzem.

Czym kierowałem się wybierając konkretne elementy? - chciałbym kiedyś zbudować stanowisko które będzie jak najbardziej pozwalało odwzorować jazdę prawdziwym samochodem.

czytaj dalej

Dyscyplina która mnie oczarowała

Paweł Sobociński

Zwycięski bolid  Tomka Kuchara.

Nigdy nie zwracałem za bardzo uwagi na tę dziedzinę wyścigów samochodowych, wydawała mi się nudna i uważałem, że aby tam jeździć nie trzeba mieć specjalnych umiejętności w prowadzeniu samochodu - jedynie budżet na wymianę kolejnych elementów karoserii. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Skandynawii, Holandii, Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii, w naszym kraju niestety nie tak bardzo.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński