Skrócone odcinki Pozezdrze i Wieliczki 74 Rajdu Polski

Paweł Sobociński

Bilety na 74 Rally Poland

Odebrałem dziś swoje bilety ale odrobinę mniej chce mi się jechać na rajd.
25 i 26 czerwca, czyli dosłownie na kilka dni przed startem organizator opublikował Komunikat nr 3 i 4 w których możemy przeczytać, że OS 12/15 Pozezdrze i OS 3/7 Wieliczki zostały skrócone z powodu tak zwanych prac drogowych.

czytaj dalej

Plan kibica - Rajd Polski 2017

Paweł Sobociński

Mój faworyt na ten rok - Ott Tänak, oby w tym roku mu się udało.

Każdy fan rajdów samochodowych w naszym kraju tak samo jak ja przebiera już pewnie nogami i czeka na 29 czerwca. W tym dniu w Mikołajkach startuje jedna z najlepszych imprez w kalendarzu WRC - Rally Poland.
W tym wpisie che się z wami podzielić moim planem na tych kilka szczególnych dni.

Rajd Polski 2015, to pierwszy rajd na jakim byłem, od tego czasu stałem się ich wielkim fanem. W 2016 roku miałem przyjemnośc kibocowania aż na trzech rajdach WRC, między innymi Rajdzie Mote Carlo i Rajdzie Walii.

czytaj dalej

Asfaltowy Puchar Toru Słomczyn II runda - moja relacja

Paweł Sobociński

Fotograf był bezlitosny, oczywiście złapał moją przygodę jak wyleciałem z toru. Fot. Igor Kohutnicki

Nie jeździłem w żadnych zawodach od lutego i trochę przerdzewieliśmy z moja Mirka (Nissam Micra). W poprzednią sobotę zacząłem przygotowania do wydarzenia jakim jest Asfaltowy Puchar Toru - II runda. Przygotowań „było co nie lada” - wyciągałem Mirkę z garażu, umyłem, zatankowałem i zmieniłem też opony na letnie, to wszystko.

czytaj dalej

Jak są naliczane punkty w iRacing

Paweł Sobociński

Udało mi się ostatnio wywalczyć pole position na torze Okayama

Od marca biorę udział w rywalizacji iRacing Mazdą MX5 w drugiem sezonie tego roku i nigdy nie zastawiałem się jak są naliczane punkty w klasyfikacji generalnej każdej serii, nie dało mi to spokoju i zacząłem szukać informacji. Poniżej moje wyjaśnienie.

czytaj dalej

Projekt aluminiowego kokpitu - mój własny „sim rig”

Paweł Sobociński

Projekt w pełnej okazałości.

Podzielę się wami jak od podstaw zaprojektowałem z aluminiowych profili swoją platformę do ścigania się w symulatorach. W tym wpisie dowiesz się jakiego programu użyłem, jakie elementy i akcesoria wykorzystałem do budowy tak zwanego simriga.

czytaj dalej

Zapowiedź WRC 7

Paweł Sobociński

Hyundai i20 WRC 2017 za kierownicą którego będziemy mogli usiąść w WRC 7.

Wczoraj na oficjalnym kanale twittera FIA World Rally Championship (WRC) pojawił się wpis informujący o tym, że jesienią tego roku zostanie wydaja gra WRC 7. Będziemy mogli pograć w nią na takich platformach jak PC, Xbox One i Playstation 4.

Na razie nie wiemy jeszcze wiele, ale na stronie Redbull możemy przeczytać wywiad z Alain Jarniou, który piastuje stanowisko „game director w firmie Kylotonn - francuskiej firmą produkującą gry video, która jest odpowiedzialna za ten ten tytuł.

Poniżej krótkie streszczenie tego wywiadu.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński