Jak jeździć szybciej?

Paweł Sobociński

Dwa Ferrari 430GT's na torze Lime Rock Park. Fot. Christian Madden.

Internet to takie wspaniałe miejsce które jest pełne miłośników każdej dziedziny, znajdziemy w nim praktycznie wszystko, od poradników szydełkowania, przez przepisy kulinarne po zaawansowaną inżynierię. W środowisku simracingowym również nie brakuje osób które tworzą własne i ciekawe treści. W tym wpisie chlałbym się podzielić kilkoma miejscami (poradnikami) w których moim zdaniem możesz znaleźć atrakcyjne materiały na temat simracingu, wskazówki na temat setupów, porady na temat technik jazdy i inne przydatne informacje które możliwe, że pozwolą Ci zwiekszyć swoje umiejętności.

czytaj dalej

Zostań najszybszym graczem na świecie

Paweł Sobociński

McLaren w pełnym słońcu.

McLaren - prestiżowy producent samochodów i zespół F1 w maju tego roku ogłosił, że organizuje konkurs „World's Fastest Gamer”, a nagrodą główną będzie roczny kontrakt jako członek zespołu kierowców ich symulatora. Walka o nagrodę odbywa się na trzech platformach...

czytaj dalej

Czy warto zainteresować się rFactor 2?

Paweł Sobociński

Prawda, że ta nowa wersja z DX11 prezentuje się bardzo dobrze?

Całkiem niedawno wszystkie popularne symulatory wyścigowe na platformie Steam były przecenione w letniej promocji, a na przetestowanie rFactor 2 namówił mnie poprzez Twittera kolega Pocisk który współtworzy grupę IRG World. Postanowiłem skorzystać z okazji i kupić grę. Szczególnie, że od 1 maja tego roku Studio 397, które tworzy grę wypuściło wersję beta która wykorzystuje DX 11, przez co graficznie symulator nie odstępuje już najnowszym produkcjom.

czytaj dalej

Film - Aluminiowy kokpit simracingowy DIY

Paweł Sobociński

Maty wygłuszyły drgania na podłodze.

Już minął ponad miesiąc od kiedy złożyłem aluminiowy kokpit którego projekt opisywałem we wpisie "Projekt aluminiowego kokpitu - mój własny sim rig". Czas żeby uchylić rąbka tajemnicy, przedstawić jak wyglądał proces składania oraz podsumować jak się całość sprawuje.

czytaj dalej

Podsumowanie 74 Rajdu Polski - film i moja relacja

Paweł Sobociński

Każdy chciał zrobić dobre zdjęcie.

Minął równo tydzień od pochmurnej niedzieli w którą zakończył się widowiskowy i dramatyczny 74 Rajd Polski. To był trzeci rok z rzędu kiedy weekend na przełomie czerwca i lipca spędzałem na naszych wspaniałych Mazurach, podziwiając najszybszych kierowców rajdowych na świecie. Samochody WRC przyciągają wielu kibiców, a Polska runda słynie z malowniczych, bardzo szybkich i widowiskowych odcinków.

Zoabcz film z najciekawszych momentów jakie nagrałem.

czytaj dalej

Skrócone odcinki Pozezdrze i Wieliczki 74 Rajdu Polski

Paweł Sobociński

Bilety na 74 Rally Poland

Odebrałem dziś swoje bilety ale odrobinę mniej chce mi się jechać na rajd.
25 i 26 czerwca, czyli dosłownie na kilka dni przed startem organizator opublikował Komunikat nr 3 i 4 w których możemy przeczytać, że OS 12/15 Pozezdrze i OS 3/7 Wieliczki zostały skrócone z powodu tak zwanych prac drogowych.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński