Wywiad z Michał Byrczkiem

Paweł Sobociński

Już za dwa dni pierwszy test nowego zespołu SimRacing for Poland, runda kwalifikacyjna sezonu długodystansowych mistrzostw Virtual Endurance Championship (VEC). W sobotę, 9 września Porsche na Portugalskim torze Autódromo do Estoril poprowadzą na zmianę Dawid Mroczek i Michał Byrczek, który udzielił mi odpowiedzi na kilka pytań.

czytaj dalej

SimRacing for Poland

Paweł Sobociński

Sport od zawsze związany jest z emocjami, rywalizacją, pasją oraz szczęściem, a sport zespołowy jest specyficzną dziedziną, która pozwala przenieść wszystkie te emocje na wyższy poziom oraz zwielokrotnić widowiskowość dyscypliny. Wirtualne wyścigi posiadają wspólny mianownik ze swoimi rzeczywistymi odpowiednikami, który pozwala na to, aby promować rywalizację na dużą skalę. Zawodnicy tworzą zespoły, w których pomagają sobie, dzielą się wiedzą, wspólnie trenują, a ostatecznie pod jednym szyldem walczą wspólnie o zwycięstwo.

czytaj dalej

Idealne auto na wakacje - Radical SR3

Paweł Sobociński

W niedziele 20 sierpnia odbyła się finałowa runda wakacyjnej serii Radcial Summer, mojej debiutanckiej ligii na platformie rFactor 2. Przez ostatnie tygodnie zaliczyłem cztery długie, męczące, ale i przyjemne niedzielne sesje wyścigowe w naprprawdę wyśmienitym gronie jednych z lepszych kierowców simracingowych w Polsce. Chciałbym w kilku słowach podsumować moje zmagania.

czytaj dalej

E-sportowe Mistrzostwa Świata F1

Paweł Sobociński

F1 2017, fot. f1esports.com

Dziś sieć zalewa wiadomość o tym, że Formuła 1 oficjalnie ogłosiła przeprowadzenie wirtualnej serii zmagań o tytuł mistrza świata F1 w e-sportcie. Jest to powiązane z tym, że w tym tygodniu (25 sierpnia) swoją premierę będzie miała oficjalna, licencjonowana gra „F1 2017” promująca królową motosportu. Oczywiście, zawody będą przeprowadzone na nowym produkcie, który stworzyła firma Codemasters. Walka o tytuł odbędzie się na trzech etapach.

czytaj dalej

Brakujący element - iRacing partenerem w konkursie WFG

Paweł Sobociński

McLaren MP4-30, fot. iRacing

Szum wokół konkursu World’s Fastest Gamer nie milknie. Przed chwilą McLaren ogłosił partnerstwo z platformą iRacing. Dla przypomnienia napiszę tylko, że w zawodach do wygrania jest roczny kontrakt jako kierowca symulatora w zespole McLarena. Zmagania startują już 12 września, sprawdź dalej co organizatorzy przygotowali dla nas.

czytaj dalej

Nie zostanę najszybszym graczem na świecie

Paweł Sobociński

Większość dohamowań do zakrętu w McLarenie kończy się efektownym płomieniem z wydechu.

Wspominałem niemal dwa tygodnie temu o konkursie World's Fastest Gamer firmy McLaren w którym do wygrania jest roczny kontrakt na stanowisku testera oficjalnego symulatora zespołu. Dziś postanowiłem przez chwilę sam sprawdzić się w drugim tygodniu eliminacji. Wybierałem się przy pomocy symulatora rFactor 2 nad Holenderskie wybrzeże i przetestowałem McLarena 650s GT3 na torze Zandvoort, z czego udało mi się nagrać urywek sesji który możesz zobaczyć dalej.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński