Nie zostanę najszybszym graczem na świecie

Paweł Sobociński

Większość dohamowań do zakrętu w McLarenie kończy się efektownym płomieniem z wydechu.

Wspominałem niemal dwa tygodnie temu o konkursie World's Fastest Gamer firmy McLaren w którym do wygrania jest roczny kontrakt na stanowisku testera oficjalnego symulatora zespołu. Dziś postanowiłem przez chwilę sam sprawdzić się w drugim tygodniu eliminacji. Wybierałem się przy pomocy symulatora rFactor 2 nad Holenderskie wybrzeże i przetestowałem McLarena 650s GT3 na torze Zandvoort, z czego udało mi się nagrać urywek sesji który możesz zobaczyć dalej.

czytaj dalej

Jak jeździć szybciej?

Paweł Sobociński

Dwa Ferrari 430GT's na torze Lime Rock Park. Fot. Christian Madden.

Internet to takie wspaniałe miejsce które jest pełne miłośników każdej dziedziny, znajdziemy w nim praktycznie wszystko, od poradników szydełkowania, przez przepisy kulinarne po zaawansowaną inżynierię. W środowisku simracingowym również nie brakuje osób które tworzą własne i ciekawe treści. W tym wpisie chlałbym się podzielić kilkoma miejscami (poradnikami) w których moim zdaniem możesz znaleźć atrakcyjne materiały na temat simracingu, wskazówki na temat setupów, porady na temat technik jazdy i inne przydatne informacje które możliwe, że pozwolą Ci zwiekszyć swoje umiejętności.

czytaj dalej

Zostań najszybszym graczem na świecie

Paweł Sobociński

McLaren w pełnym słońcu.

McLaren - prestiżowy producent samochodów i zespół F1 w maju tego roku ogłosił, że organizuje konkurs „World's Fastest Gamer”, a nagrodą główną będzie roczny kontrakt jako członek zespołu kierowców ich symulatora. Walka o nagrodę odbywa się na trzech platformach...

czytaj dalej

Czy warto zainteresować się rFactor 2?

Paweł Sobociński

Prawda, że ta nowa wersja z DX11 prezentuje się bardzo dobrze?

Całkiem niedawno wszystkie popularne symulatory wyścigowe na platformie Steam były przecenione w letniej promocji, a na przetestowanie rFactor 2 namówił mnie poprzez Twittera kolega Pocisk który współtworzy grupę IRG World. Postanowiłem skorzystać z okazji i kupić grę. Szczególnie, że od 1 maja tego roku Studio 397, które tworzy grę wypuściło wersję beta która wykorzystuje DX 11, przez co graficznie symulator nie odstępuje już najnowszym produkcjom.

czytaj dalej

Film - Aluminiowy kokpit simracingowy DIY

Paweł Sobociński

Maty wygłuszyły drgania na podłodze.

Już minął ponad miesiąc od kiedy złożyłem aluminiowy kokpit którego projekt opisywałem we wpisie "Projekt aluminiowego kokpitu - mój własny sim rig". Czas żeby uchylić rąbka tajemnicy, przedstawić jak wyglądał proces składania oraz podsumować jak się całość sprawuje.

czytaj dalej

Podsumowanie 74 Rajdu Polski - film i moja relacja

Paweł Sobociński

Każdy chciał zrobić dobre zdjęcie.

Minął równo tydzień od pochmurnej niedzieli w którą zakończył się widowiskowy i dramatyczny 74 Rajd Polski. To był trzeci rok z rzędu kiedy weekend na przełomie czerwca i lipca spędzałem na naszych wspaniałych Mazurach, podziwiając najszybszych kierowców rajdowych na świecie. Samochody WRC przyciągają wielu kibiców, a Polska runda słynie z malowniczych, bardzo szybkich i widowiskowych odcinków.

Zoabcz film z najciekawszych momentów jakie nagrałem.

czytaj dalej

O blogu

Serwuję tu motorsport wirtualny i rzeczywisty . Na początku 2017 roku zainteresował mnie simracing - czyli ściganie się w wirtualnym świecie, a od około dwóch lat biore udział w amatorskich zawodach samochodowych.

I dokładnie to znajdziesz na tym blogu - moje porównania, doświadczenia i zmagania w sporcie samochodowym.
Zapraszam,
Paweł Sobociński